Kiedy warto pić kawę?

Większość spośród nas nie wyobraża sobie dnia bez wypicia świeżej oraz pachnącej kawy. Poniektórzy piją ją z samego rana pozostali nieco później do ciastka. Lubimy ją z mlekiem oraz bez. Kawa zwykle powoduje, iż chwila, w jakiej ją pijemy staje się dla nas spokojem oraz wypoczynkiem. Niejednokrotnie też sięgamy po nią w czasach małego kryzysu. Daje nam sił w chwili, kiedy dopadnie nas wykończenie oraz sen podczas domowych obowiązków w domu oraz pracy. W takich sytuacjach to oczywiście kawę stosujemy jako ostatnią deskę ratunku.

Kawa ziarnista — czemu należałoby ją dobrać?

Kawa ziarnista dostępna m.in. w Bee.pl uzyskiwana jest z kawowca. Jest to drzewo rosnące w normalnym miejscu do wielkości blisko 10 metrów. Wyróżniono aż pięćset rodzajów tego drzewa, jednak jedynie trzy uważane są za zwłaszcza przydatne (Arabika, Robusta, Liberika). Ziarna kawowca rozwijają się z białych kwiatków pojawiających się na drzewie. W owocach o owalnym typie zwykle rosną po dwa ziarna, jakie są zbierane, natomiast potem wypalane. Na koniec włożone poprawnie dostępne są w sprzedaży.

Kawa oraz jej wartości

O tym, iż kawa daje sił, rozmawiać chyba nie należałoby – wie to każdy oraz oczywiście z tego względu większość po nią sięga. Kawa ma natomiast znacznie więcej – fantastycznych niejednokrotnie – wartości. Najciekawsze są szczególnie te lecznicze. Okazuje się na przykład, iż mężczyźni, jacy piją kawę często (bez względu na to, czy preferują kawę z kofeiną, lub także bezkofeinową), są mniej narażeni na zachorowanie na raka prostaty w jego złośliwej postaci. Kawa ma też kwasy fenolowe o działaniu przeciwutleniającym, jakie odpowiadają za zapobieganie rozwoju raka, natomiast również funkcjonują przeciwzapalnie.

Kiedy nie pić kawy?

Kawa jest niepożądana też dla osób, jakie cierpią z powodu wrzodów żołądka, dolegliwości dwunastnicy, trzustki i tych, jacy zmagają się z kamicą dróg żółciowych. Osoby, jakie chorują na przynajmniej wymienione zaburzenia, powinny zrezygnować z picia kawy, ponieważ zamknięte w niej elementy pobudzają żołądek do tworzenia powiększonych ilości kwasu solnego.