ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SMARTFONA
jakie etui do telefonu

Jakie etui do telefonu wybrać?

Kupując wysokiej jakości smartfon ważne jest, aby odpowiednio o niego zadbać, tak aby dobrze się prezentował i służył nam niezmiernie wraz z upływem czasu. Dlatego właśnie warto pomyśleć o etui na telefon. Aby zapobiec ryzyku uszkodzenia powinniśmy pamiętać o kupnie etui zaraz po nabyciu nowego modelu smartfona, a także gdy pojawią się na nim pierwsze ślady użytkowania, ale jeszcze nie jest za późno na ochronę przed większymi uszkodzeniami. Jakie etui pomoże na dłużej cieszyć się telefonem?

Etui dopasowane to telefonu

Przede wszystkim etui powinno być idealnie dopasowane do urządzenia. Dlatego przed jego zakupem musimy upewnić się jaki rozmiar będzie odpowiedni. Najlepszym wyjściem będzie znalezienie oryginalnego etui, specjalnie dedykowanego do danego modelu telefonu. Jeśli jednak nie chcemy wybierać standardowego etui od producenta, na rynku dostępnych jest także wiele kompatybilnych wzorów. Aby sprawdzić czy dany model będzie odpowiedni, warto wziąć telefon ze sobą do sklepu i po prostu przymierzyć do etui.

Etui o walorach estetycznych

Ponadto, musimy zastanowić się czy upatrzone etui będzie pasowało do okoliczności, w których używamy telefonu. Jeżeli na przykład nasza praca wymaga od nas eleganckiego stylu, to nie na wszystkie wzory możemy sobie pozwolić. Jaskrawy pokrowiec wykonany z silikonu, przypominający postać z kreskówki nie będzie dobrym wyborem, kiedy korzystamy z telefonu w czasie biznesowych spotkań, które wymagają od nas powagi. W takim przypadku lepiej pomyśleć o skórzanym etui lub nie rzucającej się w oczy ochronie z tworzywa.

Etui w zależności od okoliczności

Etui powinno być także dostosowane do typu telefonu. Klasyczną komórkę dobrze ochroni kabura. Tego rodzaju akcesoria zapewniają solidną ochroną, ale niektóre z modeli są dosyć masywne, przez co mogą zajmować sporo miejsca w torebce czy kieszeni. Z kolei gumowe etui, czyli tak zwany bumper zadba o płaski, dotykowy smartfon, chroniąc tył i boki urządzenia. Dzięki niemu mniej tragiczne w skutkach mogą okazać się upadki i nie grożą mu zadrapania obudowy. Zabawne, kolorowe motywy szczególnie uwielbiane są przez nastolatków.

Dobrym rozwiązaniem może być także pokrowiec, który ochroni dotykowy ekran telefonu, ale wówczas nasz dostęp do urządzenia będzie nieco ograniczony. Kobietom lubiącym gadżety z pewnością do gustu przypadną woreczki, które dostępne są w wielu wzorach i mogą być elementem stylizacji. Tego rodzaju pokrowce ładnie wyglądają, ale jednak nie chronią zbyt dobrze przed upadkami. Jednakże z ich pomocą uda się uniknąć zarysowań przez zawieruszone w torebce klucze.

Zatem co wybrać?

Wybór dostępnych na rynku etui jest spory, zatem wszystko zależy od naszych upodobań i potrzeb. Niezależnie od tego na jakie etui się zdecydujemy, warto jednak pomyśleć o nim wcześniej, niż po pierwszym uszkodzeniu.